Oblečení Red Bull

By | 7.11.2014

obleceniredbullNáš F1 shop vám samozřejmě dokáže nabídnout také oblečení Red Bullu, kromě dalších týmů. Tato rakouská stáj je výjimečná tím, jakých úspěchů dosáhla za relativně krátkou dobu existence.

Do formule 1 totiž vstoupil teprve v roce 2005, ovšem tým nestavěl od základů nový, ale koupil stáj Jaguar. Klíčem k úspěchům bylo obléct do týmových barev ty správné lidi, v první řadě designéra Adriana Neweyho v roce 2007. Ten si kolem sebe vybudoval tým techniků, kteří po čtyři roky dokázali stavět nejlepší auta.

Ale hezky po pořádku. První sezóna pro Red Bull samozřejmě byla spíš seznamovací, vozy řídili David Coulthard, Vitantonio Liuzzi a Christian Klien. Motor Cosworth se neosvědčil, a tak hned v dalším roce sáhl tým po pohonu od Ferrari.

Když se do návrhů vozů pustil ve třetí sezóně Newey, týmu už používal motory Renault. Za volanty seděli Coulthard a Webber, vydrželo to dvě sezóny. Sahat po vrcholu začal tým už v roce 2009 se Sebastianem Vettelem a Markem Webber, sedm vítězství ale na titul nestačilo, tehdy se tým musel ještě sklonit před Brawnem GP.

V roce 2010 ale přišla zlatá éra lidí nosících oblečení Red Bull. Čtyři roky titulů v konstruktérech a jezdcích, přičemž pokaždé byl úspěšnější Vettel než Webber. Éru své dominance zakončila stáj spolu s érou osmiválcových motorů, Sebastian Vettel vyhrál všechny závody druhé poloviny sezón 2013.

V roce 2014 přišlo smutnější období pro barvy Red Bullu, pohon od Renaultu značně ztrácel na konkurenci a vstup do sezóny byl katastrofální. Tým se ale dokázal zvednout a nakonec obsadil alespoň druhé místo v pohár konstruktérů.

V roce 2015 začne pro tým nová éra, protože Sebastian Vettel se rozhodl tým odejít a do vozů budou usedat Daniel Ricciardo a Daniil Kvjat. Motory zůstanou od Renaultu, ale tým zatlačil na změny a Francouzi hodně přidali ve vývoji, aby měli fanoušci znovu důvody slavit.