Oblečení Ferrari

By | 31.10.2014

ferrari oblečeníTým Ferrari patří mezi největší ikony formule 1. Vlastně je to jediný tým, který se šampionátu účastní od jeho začátku v roce 1950. Nutno ovšem podotknout, že do prvního závodu nenastoupilo a debut si odbylo až v druhé Grand Prix v Monaku.

Na první vítězství si maranellská stáj musel počkat do následující sezóny, přivezl mu ho José Froilán González z britského Silverstonu. Italská stáj si tak pomalu začala budovat své jméno a získávat si fanouškovskou základnu, která je dnes největší na světě ze všech týmů formule 1. Ferrari oblečení a barvy často dominují tribunám na závodních okruzích.

Vraťme se ale k historii, poprvé šampionát vyhrál tým už v roce 1952, a to zásluhou Alberta Ascariho. Úspěchy se stupňovaly a další tituly přibývaly v šedesátých a sedmdesátých letech, zatímco ta osmdesátá byla méně úspěšná, Ferrari získalo jen dva konstruktérské tituly v této dekádě.

Začátek devadesátých let přinesl další zhoršení, což byl důvod pro velké změny. Oblečení Ferrari si oblékl Luca di Montezemolo coby prezident automobilky a nastartoval reorganizaci, která později vedla k bezprecedentním úspěchům.

Vznikl zlatý tým s Michaelem Schumacherem, Rossem Brawnem, Jeanem Todtem a dalšími, na vrchol se dostal na začátku nového tisíciletí. První titul nové éry přišel v konstruktérech v roce 1999 a žádný jiný tým šampionát nevyhrál až do roku 2005. Schumacher bral pět titulů v řadě v letech 2000 až 2004.

Zlatá éra tím sice skončila, ale poslední tituly Ferrari to nebyly. Po Schumacherovi si Ferrari oblečení oblékl Kimi Räikkönen, a ten v roce 2007 přivezl další jezdecký titul. Ten samý rok a v sezóně 2008 brala stáj také týmové tituly. A to jsou poslední úspěchy.

Räikkönena nahradil v roce 2010 Fernando Alonso, a i když byl k titulu dvakrát velmi blízko, žádný nezískal. Ferrari trpělo výkyvy ve výkonnosti a nejhorší propad přišel v roce 2014 s novými hybridními pohonnými jednotkami, což znamenalo konec kapitoly psané Di Montezemolem. Ten sice stihl nastartovat určité změny v předchozích letech, ale své místo nakonec musel opustit a přenechat ho Sergiovi Marchionnemu. Ten si tak vzal oblečení Ferrari poté, co dlouhou dobu vedle koncern Fiat.

Jaké úspěchy či neúspěchy Scuderii čekají po těchto velkých změnách, ukáže čas, ale je zřejmé, že jimi začala zcela nová kapitola. A to bez Fernanda Alonsa, který už nemohl vydržet tak dlouhou dobu bez vítězství v šampionátu a rozhodl se tým opustit. Na jeho místo angažovali Italové Sebastiana Vettela.

Fanoušci stáje sice také byli s neúspěchy nespokojení, ale Ferrari oblečení nikdy nesvlékli a své stáji vždy věrně fandili.